Proč byste měli zvážit těhotenskou masáž

Proč byste měli zvážit těhotenskou masáž

Proč byste měli zvážit těhotenskou masáž

Těhotenství je jednou z nejdůležitějších fází v životě ženy. A je to také dost náročné. Naše tělo i mysl prochází řadou proměn a výzev. A věřte mi, jako bytinářka a maminka dvou dětí, mohu potvrdit, že při těhotenství může být někdy dost těžké najít trochu klidu a odpočinku.

Právě z tohoto důvodu je důležité hledat různé způsoby, jak se během těhotenství starat o sebe a své tělo. A já jsem tady, abych s vámi sdílela jeden z nejúčinnějších a zároveň nejoddychovějších způsobů - těhotenskou masáž. Následuje několik důvodů, proč byste měli zvážit těhotenskou masáž.

Relaxace a snížení stresu

Těhotenství je krásné, ale také to může být stresující. Hormonální změny, tělesné proměny, plánování pro nového člena rodiny - všechno to může způsobovat stres. A to ještě ani nemluvím o bolestech zad a nohou, které jsou tak typické pro těhotenství.

Těhotenská masáž je skvělým způsobem, jak se na chvíli odpojit od všech těchto starostí a napětí. Může pomoci uvolnit svaly, snížit napětí a pomoci vám se cítit více relaxovaní a klidněj.

Já osobně jsem si nejvíc užívala těhotenské masáže v době, kdy jsem se cítila nejvíce napjatá a unavená. A musím říci, že to opravdu pomohlo. Při masáži jsem si mohla odpočinout, dobít energii a hlavně si užít chvíli jen pro sebe.

Inu, jak se říká, máme se starat o sebe, aby mohly dobře pečovat o druhé, že? A co může být lepšího, než si na pár hodin dopřát těhotenskou masáž a nechat všechny starosti a napětí za sebou?

Naladění na nový život

Těhotenství je nejen o nás, ale také o tom malém stvoření, které roste uvnitř nás. A někdy může být trochu těžké se na tento nový život naladit, zvláště když se musíme vypořádat s tolika výzvami těhotenství.

Těhotenská masáž může být jedním z těch způsobů, jak se více spojit se svým dítětem. Když ležíte na masážním stole a necháte se hýčkat, můžete si více uvědomovat své tělo a ten malý život uvnitř vás.

Provozovatelé těhotenských masáží jsou často vyškoleni tak, aby věděli, jak masírovat těhotné ženy tak, aby to bylo pohodlné a bezpečné jak pro matku, tak pro dítě. Takže když si dopřejete těhotenskou masáž, můžete si být jisti, že jste v dobrých rukách.

A pokud máte jakékoli obavy, měli byste se poradit se svým lékařem. Nikdo nemá rád nepříjemné překvapení, zvláště když jde o naše zdraví a zdraví našeho nenarozeného dítěte, že?

Zlepšení cirkulace a snížení otoků

Otoky končetin jsou běžným problémem během těhotenství. Já jsem to zažila s oběma dětmi a vím, jak to může být nepříjemné. To je další z důvodů, proč byste měli zvážit těhotenskou masáž.

Masáž může pomoci zlepšit cirkulaci krve a lymfy, což může pomoci snížit otoky a nepohodlí. A věřte mi, když vám říkám, že ulevit od těch nafouklých kotníků a rukou může být naprosto nebeské.

Takže pokud se potýkáte s otoky během těhotenství, zvážila bych určitě těhotenskou masáž. A samozřejmě, pár přídavných triků na snížení otoků - jako například nohy nad úroveň srdce a vyhnout se dlouhému stání - také nepoškodí.

Snížení bolesti zad a kloubů

Pokud jde o těhotenskou bolest zad a kloubů, mohu mluvit celý den. Zdálo se, že se moje tělo rozhodlo nafackovat mi všechny možné těhotenské bolesti najednou. A bolest zad a kloubů byla jednou z těch, která mi dávala opravdu zabrat.

Ale naštěstí, těhotenská masáž mi v tomto ohledu velmi pomohla. Masáž může pomoci uvolnit napjaté svaly a ulevit od bolesti zad a kloubů. Pro mě to bylo jako zázrak.

Nicméně, je důležité mít na paměti, že těhotenská masáž není lék na všechny těhotenské nesnáze. Měli byste také dodržovat další doporučení pro zdravé těhotenství - jako je cvičení, správná strava a dostatek odpočinku.

Nakonec je však těhotenská masáž jedním z nejúčinnějších a nejpříjemnějších způsobů, jak se starat o sebe během těhotenství. Takže pokud jste těhotní nebo plánujete být, určitě bych zvážila těhotenskou masáž. A kdo ví, třeba se vám to stane stejně oblíbenou součástí těhotenství jako mě.

Chcete se dozvědět více o péči o sebe během těhotenství a rodičovství? Sledujte můj blog a sdílejte své zkušenosti. Vždy je hezké rozdělit se o radost a výzvy mateřské cesty.