Jak masáž Shiatsu může zlepšit váš imunitní systém?

Jak masáž Shiatsu může zlepšit váš imunitní systém?

Úvod do světa Shiatsu masáží

Esenciálními stavebními kameny naší existence jsou zdraví a pohoda. S každým novým dnem se snažíme zjistit, jak tyto dva klíčové aspekty naší existence můžeme maximálně zlepšit. Jestli se ptáte jak, odpověď je prostá - Shiatsu masáž. Pro ty, kdo slyší o Shiatsu poprvé, je to japonská terapie založená na principu akupresury, která posiluje naše tělo a duši zevnitř. Když mě poprvé pokropil déšť z vědomostí Shiatsu, byl jsem naprosto okouzlen jeho účinky.

Vůně Shiatsu olejů, tlak palců na mé kůži a pocit klidu a odpočinku, který mě jako vlna smetl, jsou dojmy, které mám z tohoto úžasného zážitku. Ale co mě potěšilo nejvíc, bylo zlepšení mých alergií, které byly dychtivými hosty mého života. Shiatsu tento nepříjemný fenomén umělo účinně rozhoupat.

Základní principy Shiatsu masáže

Součástí Shiatsu je koncept, který vám možná zní povědomě - Qi (čti "čchi"). Tedy ta základní životní síla, která proudí naším tělem prostřednictvím meridiánů, takzvaných energetických kanálů. Pokud je nějaký z těchto kanálů ucpán nebo narušen, vede to ke zdravotním problémům. Ale nebojte se, Shiatsu je tady, aby pomohlo!

Nic netrvá věčně, vše je v neustálém pohybu a proměně. To je základní myšlenka dalšího stěžejního konceptu shiatsu, principu Yin a Yang. Tyto protiklady, ať už jde o světlo a tmu, teplé a studené, muže a ženu, představují vyvážený stav, který je pro nás ideální. A právě shiatsu se snaží tento stav obnovit.

Shiatsu a posílení imunitního systému

Důležitou úlohu v našem těle hraje imunitní systém. Naše tělo je jako pevnost, kde je imunitní systém náš věrný rytíř, který bdí nad naší bezpečností. Shiatsu masáž může tohoto rytíře posílit a vycvičit, aby byl připraven na jakékoliv nezvané hosty, jako jsou bakterie a viry.

Právě díky své schopnosti uvolnit napětí a stres z těla, může shiatsu posílit náš imunitní systém. Když je naše tělo ve stresu, jsou naše buněčné procesy na noži a náš imunitní systém je oslaben. Ale vždyť shiatsu může tento stres snížit a vrátit nám klid do těla.

Kompletní zážitek z Shiatsu masáže

Vyzkoušet shiatsu je jak ochutnat nové jídlo. Budete překvapeni, jak nové a zároveň příjemné to může být. Zachumlaný do teplé deky na měkké matraci, cítíte, jak masér aplikuje tlak na určité body vašeho těla. Mírná hudba v pozadí, vůně esenciálních olejů ve vzduchu a pocit hlubokého odpočinku a klidu - to vše přidává na jedinečnosti zážitku.

Ochutnejte tuto senzací nabité terapii, abyste si užili její léčivé účinky. Shiatsu masáž je jako balzám pro naše tělo i duši. Ctrl+Alt+Delete všech svých starostí, úzkostí a napětí je možné právě s pomocí shiatsu.

Domácí Shiatsu masáž: Dosažení harmonie doma

Shiatsu terapeuti jsou skuteční kouzelníci, ale co když nechcete nebo nemůžete navštívit profesionála? Dobrou zprávou je, že některé techniky Shiatsu můžete aplikovat i doma. Ať už se jedná o jednoduché stisknutí bodu mezi palcem a ukazováčkem na uvolnění bolesti hlavy, nebo o základní techniky pro uvolnění napětí v krku a ramenou, domácí Shiatsu masáž může být skvělý způsob, jak navodit klid a pohodu v pohodlí domova.

Pamatujte však, že pro plné využití potenciálu Shiatsu je nejlepší se obrátit na certifikovaného terapeuta. Těch je v České republice celá řada? Domácí Shiatsu je skvělé, ale pro opravdový zážitek doporučuji návštěvu profesionála.

října 31 2023 Jakub Novotný

Shiatsu masáž posílení imunity zdraví wellness