5 důvodů, proč zahrnout těhotenskou masáž do vašeho plánu péče

5 důvodů, proč zahrnout těhotenskou masáž do vašeho plánu péče

Výhody pro tělo a mysl

V minulosti jsme si mohli myslet, že masáže jsou jen luxusní záležitostí, kterou si mohou dovolit jen ti, kteří mají hluboko do kapsy. Ale jak nové informace a studie ukazují, masáže, zvláště těhotenské, mohou mít značné výhody pro nastávající maminky. A nejen to, může to být skutečnou potřebou pro udržení zdraví a vitality během těhotenství. Které přicházející matka by nechtěla cítit se lépe, zvlášť během období, kdy je její tělo pod takovým stresem? U mě, Ivana, je to samozřejmé, proto těhotenskou masáž doporučuji všem svým kamarádkám a nyní i vám, čtenářkám tohoto blogu.

Od mých osobních zkušeností mohu sdělit, že mi těhotenská masáž pomohla překonat některé z nejtěžších dní během mého těhotenství. A nejen to, pomohlo mi to uvolnit se, zaměřit se a dokonce vylepšit mé celkové zdraví. Nyní se podívejme na některé z výhod těhotenské masáže na těle a mysli.

Zlepšení celkové pohody

Jednou z největších výhod těhotenských masáží je jejich schopnost zlepšit celkovou pohodu. Během těhotenství může být vaše tělo pod značným stresem. Může vás bolet záda, mohou vás trápit křeče a nateklé nohy. Existuje dokonce šance, že budete mít i migrény. Těhotenská masáž může pomoci zmírnit všechny tyto problémy, a to díky své schopnosti uvolnit svaly a zlepšit oběh.

Nedávná studie ukázala, že těhotenská masáž může in fact snížit produkci stresového hormonu kortizolu a zvýšit produkci šťastných hormonů, jako je serotonin a endorfin. To může vést k celkovému zlepšení nálady a pocity uvolnění, což je přesně to, co každá těhotná žena potřebuje.

Zmírnění těhotenských potíží

Během těhotenství mohou ženy trpět celou řadou fyzických potíží, jako je zácpa, nevolnost nebo bolesti zad. Těhotenská masáž může pomoci ulevit od těchto potíží tím, že zlepší krevní oběh, napomáhá trávení a pomůže uvolnit napjaté svaly. Například já jsem měla během svého těhotenství strašně napjaté svaly na krku a masáže mi skutečně pomohly tuto nepříjemnou bolest zmírnit.

Pro ty, kdo trpí těhotenským otokem (já vím, příšerné, že?), těhotenská masáž může pomoci snížit otoky tím, že podpoří odplavení tekutin z těla. A co je nejlepší na těhotenské masáži? Je to příjemný a relaxační způsob, jak se zbavit těhotenských obtíží, a nemusíte se bát žádných vedlejších účinků.

Rozvíjení vazby mezi matkou a dítětem

Mnoho žen zjišťuje, že masáže během těhotenství jsou úžasný způsob, jak navázat silnější vazbu se svým nenarozeným dítětem. Během masáže může matka soustředit své myšlenky na své dítě a užít si klid a ticho, které tato zkušenost přináší. Pro mě byly tyto chvíle neocenitelné. Umožnily mi uvolnit se a zaměřit se na to, co je opravdu důležité.

Představte si, že ležíte na měkkém, pohodlném lůžku, světlo je tlumené, hraje uklidňující hudba a vy můžete soustředit všechnu svou pozornost na malý zázrak, který se vám vyvíjí uvnitř. To je něco, co si každá nastávající matka zaslouží zažít.

Podpora pro porod

Těhotenská masáž může být skvělým zdrojem podpory pro porod. Masáže mohou uvolnit napjaté svaly a tím usnadnit porod. Podívejte se na to tak, že pokud jsou vaše svaly a tělo v relaxovaném stavu, budou moci lépe pracovat během porodu.

Navíc, učení se technikám uvolnění během předporodních masáží může nastávajícím matkám pomoci lépe zvládnout stres a bolest během porodu. V mém případě mě masáže naučily, jak dýchat správně a jak používat různé techniky relaxace, které byly během porodu skutečně užitečné.

Pokud jste tedy v očekávání a chcete vyzkoušet něco, co by mohlo zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu, zvažte zařazení těhotenské masáže do svého plánu péče. Bude to pro vás přínosné na mnoha úrovních a já vám mohu z vlastní zkušenosti říci, že je to rozhodně stojí za to. Nejenže se budete cítit lépe, ale také si budete moci lépe užít své těhotenství a připravit se na náročný, ale nesmírně krásný okamžik porodu.