Těhotenská masáž: Návod krok za krokem

Těhotenská masáž: Návod krok za krokem

Úvod do světa těhotenské masáže

Málem jsem zapomněla, jak úžasná a uvolňující byla těhotenská masáž, dokud mi nedávno nepadla do ruky jedna stará fotka. Byla jsem těhotná s Anetkou a právě jsem si dopřávala takovou masáž. Byla to doba, kdy jsme ještě ani nevěděli, že Míša, náš chlupatý mazel, se přidá do rodiny. Ale zpátky k tomu, co vás pravděpodobně víc zajímá – těhotenská masáž.

Přehled o těhotenské masáži

Těhotenská masáž je speciální druh masáže, který je zvláště uklidňující a regenerující pro těhotné ženy. Je to báječná metoda, jak navázat hlubší spojení se svým rostoucím bříškem a současně odstranit bolest, napětí a stres, které s těhotenstvím často bývají spojené. A samozřejmě, můžete si ji dopřát i doma! Stylově odpočívat na gauči s otevřenou knížkou v ruce a Míšou u nohou, no není to krásná představa?

Výhody těhotenské masáže

Těhotenská masáž má řadu výhod, a to nejen pro těhotnou ženu, ale také pro její miminko. Uklidňuje nervový systém, snižuje úzkost, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém, což samozřejmě prospívá i malému v bříšku. Sluší připomenout, že těhotenská masáž má i další významné přínosy, jako například zlepšení spánku, snížení otoků končetin či uvolnění bolesti zad.

Bezpečnost těhotenské masáže

Ale pozor, těhotenská masáž má svá pravidla. První tři měsíce těhotenství jsou nejrizikovější a každá masáž by měla být konzultována s odborníkem. Důležité je i správné polohování během masáže, kdy bříško a hrudník by měly být podpořeny polštáři, aby nedošlo k nepříjemnému tlačení. Nezapomeňte, že masáž by měla být vždy příjemná a uklidňující, takže pokud cokoli působí nepříjemně nebo bolí, měli byste to hned sdělit svému masérovi či masérce.

Těhotenská masáž doma

A nyní něco, co vás bude opravdu zajímat: jak na těhotenskou masáž doma. Nic nám nebrání dát si domácí wellness. Vezměte si pohodlné oblečení, připravte si vodu, hudbu a třeba nějaký gel na masáž. Míša na mě vždy tak pěkně kouká, když si to připravuju.

Návod na těhotenskou masáž

Začněte nejprve pomalým dýcháním. Pak se můžete začít jemně masírovat nohy od kotníků nahoru k stehnům. Pokračujte na ruce a pak přejděte na záda. Najděte si polohu, která je pro vás nejpohodlnější – pro někoho to může být poloha na boku, pro jiného polo-sed. A nezapomeňte, masáž bříška je také velmi příjemná a uklidňující, jak pro vás, tak pro malého obyvatele vašeho bříška.

Závěrečné myšlenky

Užívání si těhotenství není vždy lehké, ale těhotenská masáž je jedním způsobem, jak můžete tuto výjimečnou dobu učinit trochu příjemnější. Ať už jste právě teď těhotná nebo se na to teprve chystáte, pamatujte, že vy i vaše tělo si zasloužíte něžnou péči a hýčkání. A proč si ho neudělat doma, když to jde? Já teď už sice těhotná nejsem, ale vzpomínám na ty krásné chvíle a těhotenskou masáž vřele doporučuji každé budoucí mamince.