Proč byste měli vyzkoušet havajskou masáž Lomi Lomi

Proč byste měli vyzkoušet havajskou masáž Lomi Lomi

Úvod do světa havajské masáže Lomi Lomi

Není tajemstvím, že mám slabost pro masáže. Jak už byl můj chápavý muž Karel po tolika letech nekonečných masáží do bodu únavy přesvědčen, že se musím přestěhovat na dovolenou na Havaj, je pro mě stále záhadou. Slunce, moře, mimozemská příroda a samozřejmě havajská masáž Lomi Lomi.

Po vzpomínce na první zkušenost s touto masáží se mi zavřely oči radostí a zdálo se mi, že slyším zvuk oceánu a cítím vláhu soli na kůži. To byla láska na první pohled, nebo spíše na první dotyk, a od té doby jsem zapřísáhlá příznivkyně této masáže.

Vítejte v ráji: Co je masáž Lomi Lomi?

Pravděpodobně se ptáte, co je to za havajské kouzlo jménem Lomi Lomi? Je to tradiční havajská masáž, která je hluboce zakořeněna v havajské kultuře a duchovnosti. Slovo "Lomi" znamená "masírovat", "třít" nebo "drcet" a když se tento termín používá dvakrát, má to znamenat "masírovat s láskou".

Tato masáž je jedinečná v tom, že se provádí celými předloktími a rukama, což vytváří hladké a rytmické pohyby, které napodobují vlny oceánu. Má nejen fyzické, ale i duchovní a emocionální účinky, což odráží havajskou filosofii "Huna" o propojení těla, mysli a ducha.

Proč byste měli vyzkoušet masáž Lomi Lomi?

Lomi Lomi má tolik výhod, že bych mohl strávit celý den jen výčtem! Ale abych to shrnul do několika hlavních bodů: Může podpořit fyzické zdraví tím, že zlepšuje cirkulaci, uvolňuje napětí v těle a pomáhá detoxikaci. Ale jak jsem již zmínila, masáž Lomi Lomi jde daleko za hranice fyziologie.

Duchovní aspekt tohoto typu masáže je tak významný, že se někdy uvádí jako "havajská masáž pro duši". Může pomoci uvolnit blokovanou energii, podpořit vlastní uzdravení a přinést pocit klidu, harmonie a rovnováhy. Pro ty z vás, kdo hledají hlubší úroveň wellness, je to rozhodně cesta, kterou byste měli zvážit.

Příběh mé první masáže Lomi Lomi

Podle statistik je 40 % pravděpodobnost, že se vám můj příběh líbí, takže se nebojte a vejďte se mnou na havajskou masážní cestu!

Jednou jsem byla na prázdninách na Havaji s Karlem. Byli jsme po celodenním objevování ostrova dost unaveni a rozhodli jsme se zkusit místní masáž jako odměnu pro naše unavené nohy. Vybrali jsme si salón, který vypadal příjemně a zarezervovali si masáž Lomi Lomi.

Masér nám vysvětlil, co můžeme očekávat, ale ani to nás nepřipravilo na tu úžasnou zkušenost, kterou jsme měli zažít. Jakmile masér začal, cítila jsem, jak se celé mé tělo uvolňuje a napětí mizí. Bylo to, jako bych se ocitla v jiném světě, kde existoval jen já a moře.

Po masáži jsem se cítila jako bych byla na mraku, plná energie a radosti. Od té doby se snažím pravidelně navštěvovat masáž Lomi Lomi, ať už jsem kdekoliv.

Jak najít perfektního maséra Lomi Lomi

Určitě jste po mé zkušenosti přesvědčeni, že chcete vyzkoušet masáž Lomi Lomi. Ale jak najdete perfektního maséra? Prvním krokem je zkoumat. Ptejte se přátel, hledejte online recenze a nebojte se zeptat potenciálního maséra na jeho/její zkušenosti s Lomi Lomi. Vždy si pamatujte, že je to vaše tělo a vaše pohoda na prvním místě.

Určitě stojí za to hledat kvalifikovaného maséra se zkušenostmi v Lomi Lomi, protože to je specifický druh masáže, který vyžaduje určité dovednosti a znalosti. V České republice máme štěstí, že máme mnoho kvalifikovaných masérů, kteří se specializují na různé typy masáží, včetně Lomi Lomi, takže je z čeho vybírat.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv wellness cesty, pamatujte, že je důležité se mít rádi a pečovat o sebe. Ať už je to masáž, jóga, meditace nebo dokonce jen denní procházka v parku, učiňte svou pohodu prioritou. A možná, stejně jako já, objevíte magický svět Lomi Lomi a stanete se také neoddělitelnou součástí vašeho života.