Co očekávat při první tantrické masáži

Co očekávat při první tantrické masáži

Představení tantrické masáže

Naší první zastávkou na cestě objevení tajemství tantrických masáží bude stručné představení. Tak co to vlastně tantrická masáž je? Napříč časem a prostorom je známo, že tantrická masáž je skvělým způsobem, jak propojit tělo a mysl, zvláště když je to poprvé. Myslím tím, že není ničím neobvyklým mít při první tantrické masáži nutkání smát se, plakat, nebo dokonce křičet. A to je v pohodě. Mějte na paměti, že je to jen reakce na energetický tok, který je během masáže probouzen. Kromě toho, jak mě Karel, můj manžel, neustále připomíná, "nejsou zde žádné dobré nebo špatné reakce". Měla jsem tu příležitost vyzkoušet se první tantrickou masáž v provedení Karla a určitě to bylo počáteční stadium naší vzájemné duchovní cesty.

Co si představit pod pojmem tantrická masáž?

Když se lidé setkají s pojmem "tantrická masáž", často si představují něco smyslného a nízkého. Ale ve skutečnosti je to o tolik víc. Tantrická masáž je starobylá praxe, která pochází z buddhistických a hinduistických tradic a spočívá v životním stylu, nikoli pouze jednotlivě prováděných činnostech. Mimo jiné pomáhá jedinci propojit a harmonizovat svoje fyzické a duchovní stránky. Uvolňuje také zablokovanou energii a usnadňuje její tok skrze chakry. Všimla jsem si, že po první tantrické masáži se lidé často cítí oživeni a uvolněni, jako by se v nich uvolnila neuvěřitelná energie.

Průběh první tantrické masáže

První tantrická masáž může být někdy trochu náročná, protože nevíte, co očekávat. Skutečná tantrická masáž však může být velmi obohacující a osvobozující zkušeností. Přestože každá masáž je jedinečná, obecně lze říci, že masáž začíná dechem, kdy masér a ten, kdo se nechává masírovat, se navzájem srovnávají s dechem. Následuje masáž celého těla, během které je obzvlášť důraz kladen na probouzení neznámých oblastí, jako jsou chakry nebo takzvaný Kundalini. Kundalini se tradice odkazuje na neuvěřitelnou energii, která je uskladněna u základny našeho páteře. Když je tato energie probuzena, cestuje nahoru skrze naše chakry a poskytuje nám nepopsatelnou extázi a osvícení. Po mé první tantrické masáži jsem se cítila, jako bych byla součástí všeho kolem mě. Bylo to jako pocit univerzální lásky a soucítění, který nemá srovnání.

Výhody a účinky tantrické masáže

Je těžké popsat účinky tantrické masáže, jedná se o hluboký zážitek, který se může lišit od jedince k jedinci. Ale dovolím si říci, že několik univerzálních emocí a pocitů může být zažito, jako například hluboký stav relaxace, pocit propojenosti se svými hlubokými emočními stránkami, uvolnění starých vzorců a blokací a zažití hluboké extáze a radosti. Tantrická masáž může být také úžasným nástrojem pro zvyšování sebeúcty a sebelásky. Po mém prvním zážitku s tantrickou masáží jsem měla pocit, že jsem se opravdu znovu spojila sama se sebou a s mým tělem na zcela nové úrovni.

Šťastná a uvolněná cesta ven

Mnoho lidí se bojí nebo je nervózní z první tantrické masáže a to je zcela přirozené. Ale pamatujte, že jde o proces uvolňování a otevírání se, který může být jak vnitřní, tak vnější. Není tedy nutné cokoli očekávat nebo se příliš soustředit na osobní výkon. Ve skutečnosti je jedním z hlavních cílů tantrické masáže naučit se být přítomný a plně si užívat každého okamžiku bez očekávání. Po mé první tantrické masáži jsem si uvědomila, jak moc mám tendenci očekávat a plánovat všechno do detailů. Tantrická masáž mě naučila, jak se ponořit do okamžiku a nechat všechno jít.