Thajské masáže: Klíč k hluboké relaxaci

Thajské masáže: Klíč k hluboké relaxaci

Základní informace o thajských masážích

Thajské masáže patří k nejstarším masážním technikám na světě - historii mají více než 2500 let. Tyto masáže jsou součástí tradice thajské medicíny a v dnešní době jsou oblíbené po celém světě. Není to jen o relaxaci, je to také o posilování imunity, zlepšení flexibilitě těla a uvolnění od stresu. Když jsem před několika lety poprvé vyzkoušela thajskou masáž, byla jsem ohromena tím, jak hluboké uvolnění jsem po ní cítila. Rozhodně to patří k mým nejoblíbenějším formám self-care!

Jak probíhá thajská masáž

S masáží se začíná od nohou a pokračuje se postupně směrem vzhůru. Masérka pracuje na každé části těla odděleně, za použití různých technik. Při masáži se kombinuje tlak na akupresurní body a jemné natahování těla. Jeden zážitek se mi vybavuje - během mé první thajské masáže. Masérka, velmi malá a štíhlá žena, mi skočila na záda a začala mě masírovat celými nohama. Bylo to nečekané, ale účinné!

Pocit po thajské masáži

Po thajské masáži se cítím jako nový člověk. Tělo je uvolněné a energizované zároveň. Mám pocit, jako bych se cítila lehčí a dynamická. A co je nejdůležitější, duševní napětí zmizí. Proto doporučuji thajské masáže všem kolem sebe. Dokonce jsem si vzala své děti - Jakuba a Elišku - na dětskou masáž a oběma se to moc líbilo. A víte co? Ráno na to byl Jakub tak uvolněný, že si nevšiml, že ho náš králík Radim omylem pokousal do prstu!

Výhody thajské masáže

Thajské masáže jsou prospěšné nejenom pro tělo, ale i pro duši. Jsou perfektním řešením pro bolesti zad, šíje a hlavy. Také mohou pomoci s problémy trávení, dýchání nebo se spánkem. To vše díky tomu, že masáž pracuje nejen s povrchem těla, ale i s energetickými kanály. Takže pokud trápíte s nějakými zdravotními obtížemi, možná by bylo dobré vyzkoušet thajskou masáž.

Tips pro výběr masérky a salónu

Při výběru salónu a masérky je důležité zkontrolovat, zda mají správnou kvalifikaci a zkušenosti. Nebuďte se stydět zeptat na jejich certifikáty a školení. Je také dobré si přečíst recenze od ostatních zákazníků. A na to, zda je salón čistý a má příjemnou atmosféru, nezapomeňte také. Ve správném salónu se musíte cítit pohodlně a uvolněně, abyste mohli naplno využít výhody thajské masáže.

Zajímavosti z historie thajských masáží

Jednou z opravdu fascinujících věcí na thajských masážích je jejich historie. Pocházejí ze starověkého Siamu (jak se Thajsko dříve nazývalo) a po celou dobu své existence byly součástí thajské kultury a medicíny. Podle legendy byl zakladatelem thajské masáže lékař Jivaka Kumar Bhaccha, který byl osobním lékařem Buddhy. Když si uvědomíte, že thajská masáž má kořeny v dobách Buddhy, je to docela úžasné, že nás tato technika může dnes tak hluboce relaxovat!

Thajská masáž doma?

Vyzkoušejte thajskou masáž doma! Existují různé knihy a online kurzy, které vás mohou naučit základy thajských masáží. Já osobně nejsem velký fanoušek domácích masáží (protože vím, že bych to nikdy nedokázala tak dobře jako profesionální masérka), ale můj manžel si to občas užije. Moje kočka Terezka je také velkým fanouškem domácích masáží. Když vidí, že se chystám masírovat někoho doma, okamžitě běží k nám a začne toužebně čekat na svou řadu. Myslím, že je to pro ni jakýsi rituál a relaxace.

Závěr: Moje osobní zkušenost s thajskými masážemi

A na závěr bych chtěla říci, že thajská masáž je pro mě jako klíč k hluboké relaxaci. Je to jako uložit klíč do dveří, otevřít je a najít za nimi úplnou pohodu a klid. Na závěr ještě jedna vtipná historka: Když jsem poprvé šla na thajskou masáž, nevěděla jsem přesně, co mám očekávat. Myslela jsem, že to bude něco jako klasická masáž, kdy ležíte na lehátku a masér vás jemně hladí. Ale jak jsem se šeredně spletla! Když jsem ležela na podlaze obalená do plátna a malá thajská žena na mně skákala, uvědomila jsem si, že thajská masáž je něco úplně jiného. Ale byl to ten nejlepší omyl, jaký jsem kdy udělala, protože od té doby jsem naprosto závislá na thajských masážích. Takže pokud jste ještě neměli tu čest, určitě vám doporučuji to zkusit. Možná se stanete dalším fanouškem thajských masáží, stejně jako já!