Proč bude masáž horkými kameny vaším novým oblíbeným relaxem

Proč bude masáž horkými kameny vaším novým oblíbeným relaxem

Úvod do světa masáže lávovými kameny

Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšela o masáži lávovými kameny, nebyla jsem úplně na roztrhání nadšením. Myslela jsem si – co takové kameny mohou přinést, co by mi klasická masáž nedala? Ale pak jsem to zkusila! A musím říct, že má zkušenost byla víc než pozitivní, byla doslova teplá a hluboce relaxační. Lávové kameny jsou skutečně něco speciálního. Jsou ohřáté a nejen, že vaše tělo prohřejí na tu správnou teplotu, ale také mu dopřejí jakýsi meditativní pocit klidu. Posuňme stranou všechny ty teoretické vědomosti a pojďme se ponořit do příjemného horka, které z těch kamenů vyzařuje. Když jsem tam ležela, zavřená oči, pocit byl, jako by se mi na záda snesl kus sopečné energie, která pomalu rozplývá všechny mé stresy a napětí.

Magické teploty pro maximální uvolnění

Promiňte mi to malé klišé, ale opravdu se zdá, že teplé kameny mají nějaké to magické kouzlo. Jejich teplota je pečlivě regulovaná, aby byla příjemná pro tělo a nezpůsobila popáleniny, a zároveň dostačující na to, abychom cítili jejich teplé mazlení až v nejhlubších vrstvách svalů. Když kámen dorazí na nějaké to ztuhlá místa, je to jako rajská úleva. Teplé kameny jsou používané hlavně na oblasti známé jako trigger points, kde tendence k zablokování toho nebo onoho svalu je nejčastější. A jak kameny pomalu kloužou po těle, doprovázené pěstěním příjemně teplého oleje, cítíte se, jako by každý sval byl jednotlivě pozván na privátní relaxační party.

Dlouhá historie lávových kamenů v léčbě

Masáže lávovými kameny mají tradici sahající stovky let zpět a jejich využívání je doloženo už u původních amerických indiánů, kteří věřili v jejich léčebné schopnosti. Je fascinující, že věda stále má co objevovat o tom, jak právě teplá masáž ovlivňuje naše tělo. Principem je, že teplé kameny zvyšují cirkulaci krve a tím pomáhají tělu ve snadnější a rychlejší regeneraci. A to nemluvě o psychickém aspektu – hm, teplá masáž, mám pravdu dámy a pánové, je jako hřejivý objímání. Už to mluví samo za sebe, ne?

Benefity masáže lávovými kameny

Kromě očividného uvolnění a psychické pohody nabízejí lávové kameny řadu dalších benefitů. Podle mé zkušenosti a po konzultaci s několika masérskými experty se zdá, že pomáhají i s bolestmi kloubů a mohou zmírnit příznaky artritidy. Nejenže rozproudí krev, ale akupresurní techniky používané při kluzení kamenů po těle mohou pomocí zlepšení průtoku energie i zmírnit hlavové bolesti. Vždy, když mám oslavu nebo narozeniny a někdo se mě zeptá, co bych si přála, vím, že odpověď je jednoduchá: dárek v podobě masáže lávovými kameny.

Relaxace pro tělo i mysl

Je to hotové blaho, jak si mysl, tak tělo poddávají teplému uvolnění nabízenému masáží lávovými kameny. Už jen ta představa, že si lehnete a na zádech cítíte teplou váhu dobře umístěných kamenů, je dostatečně lákavá. Musím se přiznat, že jsem se někdy cítila jako bohyně na masážním stole, obklopená tímto sopečným bohatstvím. A díky tomuto přístupu, kdy se nejedná jen o obyčejnou masáž svalů, ale i o komplexní zážitek pro psychiku, je vhodná i pro ty z vás, kdo máte problémy s nespavostí nebo stresovými situacemi. A věřte mi, po horkém kamení všechno špatné prostě steče pryč.

Tipy pro první lávovou masáž

Pokud patříte mezi ty, kteří ještě neskusili toto starověké umění, dovolte mi několik tipů. Vyberte si salon, který má dobrou reputaci a certifikované maséry. Masáž by měla být příjemná, takže pokud pocítíte bolest nebo nepohodlí, neváhejte to říct masérovi. Vždycky je dobré před masáží se sprchovat a odstranit přebytečný olej nebo pot, to následný kontakt s horkými kameny učiní ještě příjemnějším. Uvolněte se a dýchejte pravidelně – naplno si tímto užijete každý moment vaší masáže lávovými kameny. A pamatujte, toto je čas jen pro vás, takže ho využijte naplno.

Kdy je masáž lávovými kameny nejvhodnější

Lávové kameny jsou ideální, když se cítíte vyčerpaní nebo když potřebujete něčím prohřát tělo během chladných měsíců. Ale abych byla upřímná, kdykoliv je ten správný čas! Víte, ty dny, kdy doma tiše sníte o nekonečné relaxaci bez myšlenky na práci nebo domácí povinnosti? Přesně pro takové momenty je lávová masáž uzpůsobena. Pokud se něco objevuje jako červený vlajka ve vaší mysli, znamená to, že se to snaží říct: "Hej, ty si to zasloužíš, tohle teplé pohlazení od lávových kamenů!"

Jak se připravit doma

Ačkoliv masáž v salónu je perfektní, někdy prostě nemáte čas nebo prostředky vyhledat profesionála. Ale nebojte se, i doma si můžete užít hodně té lávové magie. Pořiďte si sestavu horkých kamenů a vyzkoušejte jejich umístění na tělo podle návodu. Samozřejmě, bez odborné ruky maséra to nebude totéž, ale i tak lze pocítit to uvolnění. Když pustíte relaxační hudbu a zapálíte svíčky, stvoříte si ideální atmosféru pro ponor do neuvěřitelné relaxace. V takových chvílích si připadám jako průzkumník ve světě klidu, kde je každý má pátý smysl zaměřený na vnímání tepla a odpočinku.

Lávové kameny a aromaterapie: Kombinace pro dokonalou pohodu

Abychom učinili zážitek ještě nezapomenutelnější, zkuste kombinovat masáž lávovými kameny s aromaterapií. Představte si, jak se spojuje teplá pohoda s vůní levandule nebo eukalyptu! Tyto eterické oleje navíc můžou zvýšit terapeutický účinek masáže a podpořit hlubší relaxaci. Já se občas rozhodnu pro trochu experimentování a namíchat si vlastní směsi olejů. A myslím, že v tom, když si dovolím být takovým malým aromaterapeutickým kouzelníkem, je svůj vlastní půvab.

Když kameny promluví: Osobní zkušenost

A protože je mi blízkého sdílení osobních zkušeností, povím vám jednu moji. Při jedné návštěvě salónu jsem měla pocit, že si prostě nemohu dovolit další "luxusní hodinku oddané jen sobě." Běžný životní rytmus, povinnosti, všechno to stálo proti této chvilce klidu, jako armáda proti jedinému rytíři. Ale já jsem se rozhodla, že můj vnitřní hlas potřebuje být slyšen a jsem ráda, že jsem na něj poslouchala. Byla to masáž, která mě nejen uklidnila, ale předala mi energii na další týdny. A kdykoliv teď cítím, že už nevládžu, vzpomenu si na ty teplé kameny a snažím se najít si čas, abych si opět ten klid dopřála.

Závěrem: Masáž lávovými kameny jako dar sobě samé

Na závěr mi dovolte říct, že masáž lávovými kameny je skutečně jako dar, který si můžeme věnovat. Co víc, je to dar, který dále dává tím, že posiluje naše tělesné i duševní zdraví a to ve smyslu mnohem hlubším, než bychom si mohli prvně myslet. Minulý týden jsem byla na masáži lávovýми kameny pořádně dlouho a musím se přiznat, že to byla jedna z nejpříjemnějších zkušeností. A proto, kvůli všem těmto důvodům, doufám, že vás tento článek inspiroval a že si i vy dovolíte užít tuto zvláštní péči a objevíte její kouzlo právě teď, v tom novém roce. Protože my všichni si občas zasloužíme trochu víc než jen rychlý odpočinek. Zasloužíme si lávovou masáž!

prosince 26 2023 Alena Novotná

masáž lávovými kameny relaxace wellness horké kameny