Jak se naučit techniky tantrické masáže

Jak se naučit techniky tantrické masáže

Co je tantrická masáž?

Pokud jste někdy slyšeli o tantrické masáži, nejspíš vám to vyvolalo určité obrazy a pocity. Tato dávná technika má skutečnou hloubku a je spojena s rozvojem těla, mysli, emocí a spirituality. Je to mnohem více než jen masáž. Tantrické praktiky obsahují například dechová cvičení, meditaci, práci s energetickými centry, známými jako čakry, a především otevřenou radost z těla a jeho prožívání. A jak sama často říkávám, nejkrásnější věcí na učení nových dovedností je to, že nikdy nevíte, kde vás budoucnost zavede.

Hlubší pochopení tantrické masáže

Nevím, jak to máte vy, ale já se do věcí ráda ponořuji hlouběji. Takže pojďme společně na výlet do hloubek tantra masáže. Tento typ masáže nepochází z tradičního západního masáže, ale z tisíciletí starých východních tradic. Jedná se o duchovní praxi, zaměřenou na sjednocení těla a duše. Je to o tom, být v přítomném okamžiku, vnímat všechny prožitky, a to bez předsudků, hanby nebo vin, které často spojujeme se sexualitou. Při tantrické masáži je všechno vítáno a smí být takové, jaké skutečně je. Cesta k většímu sebepoznání a láskyplnému otevření se svému tělu začíná!

Seznamte se se svým tělem

První krok na cestě k naučení se tantrické masáže je seznámení se se svým tělem. Je možné, že se vám to zdá být samozřejmostí, ale věřte mi, že většina z nás své tělo opravdu nezná. Mnoho z nás se skrytě stydí za své tělo, za to, co nám připadá nehezké, za to, co nám neumožňuje být takoví, jací bychom chtěli být. Ale jak můžete masírovat druhé, když se necítíte dobře ve svém vlastním těle? Svou cestu k objevení těla mi připomíná můj Papoušek Kvido. Když ho přinesli ve kleci do našeho domu, prvních pár dní se nehnul z jednoho místa a klec průzkumoval pouze zrakem. Ale postupně se začal oťukávat, zkoumat klec a nakonec i naši obývací pokoj. Naopak my lidé jsme někdy jako uvěznění ptáci, kteří se ani neodváží prozkoumat sví klec.

Základní techniky tantrické masáže

Když už máte vztah se svým tělem na trochu jiné úrovni, můžete se pustit do naučení se základních technik tantrické masáže. A teď se neděste, že budete potřebovat nějaké super speciální techniky. Je to opravdu jednoduché. Stačí se naučit pár základních technik, jako jsou krouživé hladění, masáž těla pomocí vlastního těla, nebo stlačování a kroužení na konkrétních bodech těla. Představte si to jako hraní na nějaký nástroj. Nejdřív se naučíte pár základních tónů a postupně se do toho víc ponoříte a začnete vytvářet vlastní melodii. Není to krásné?

Tělo jako chrám

Máme tady zase něco, co bychom měli chápat doslova. Představte si, že tělo je skutečně chrám a vy jste jeho strážcem, péčovatelem a uctívačem. Cokoliv děláme s tělem, by mělo být z lásky a s úctou. Masírujte každou část těla jako byste právě otevřeli dveře do svatyně. A to včetně těch částí, které běžně považujeme za "ostudné" nebo "nepatřičné". Nevím, jak to máte vy, ale já si při takových slovech vždycky představím, jak by se na mě díval můj Papoušek Kvido, kdyby uměl číst myšlenky. "Co to meleš, Ivana! Všechno na tobě je tak nádherné a jedinečné," asi by řekl. A víte co? Má pravdu.

Prakticky - školení a kurz

Pokud jste typ, který raději učí se prakticky a má rád konkrétní pokyny, asi vás potěším. Existují totiž kurzy a školení, které vás naučí techniky tantrické masáže. Mají skvělé cvičitele, kteří vás provedou všemi základy a dají vám prostor pro vlastní prozkoumávání a experimentování. Kromě toho je to skvělá příležitost setkat se s lidmi, kteří mají podobný zájem. A pokud jde o mě, těším se na každou příležitost, kdy můžu setkat s novými lidmi. I když mám Papouška Kvída, který je mým nejlepším kamarádem, musím přiznat, že mě občas chybí lidský kontakt.

Uvidíte přínosy ve svém životě

Jsem si jistá, že když začnete praktikovat tantrickou masáž, zjistíte, že to má obrovský dopad na ostatní oblasti vašeho života. Třeba vám pomůže zvýšit sebedůvěru, zlepší vaše vztahy nebo vám přinese více klidu a radosti. Moje zkušenost? Od chvíle, co jsem objevila techniky tantrické masáže, cítím se svobodnější, šťastnější a více uvolněná. A jak říkám, když jsem šťastná, je šťastný i můj Papoušek Kvido. A to je na světě nejlepší pocit.

Moje rada na závěr

Máte před sebou nádhernou cestu. Cestu sebepoznání, cestu lásky k sobě a možná i k ostatním. A hlavně cestu, kde se není třeba někam sčítat. Díky tantrické masáži si vážíme svého těla, své bytosti a všeho kolem nás. Nemusíte dosahovat nějakých vysokých cílů nebo ideálů. Jednoduše buďte a užívejte si. A víte co je na tom nejlepší? Můžete začít hned. Stačí se zaměřit na své tělo a na své pocity. Povídejte si s tělem, koukejte na něj, dotýkejte se ho. Prostě ho objevujte. Nedávno jsem četla citát, který mi připomněl tuto cestu k sebepoznání: "Všimněte si, jak je ticho, když nakonec přestanete utíkat." Tak přestaňte utíkat a užívejte si svého těla a svého života. Mějte se krásně!