Thajské masáže: Dokonalý způsob, jak se zbavit únavy

Thajské masáže: Dokonalý způsob, jak se zbavit únavy

Úvod do tajemství thajských masáží

Kdo by neznal ten pocit naprosté únavy po náročném dni, kdy vše na nás doléhá jak těžký kámen? Já osobně ho znám příliš dobře. No a co s tím? Thajská masáž nabízí řešení. Thajská masáž je dokonalý způsob, jak se zbavit únavy, osvěžit tělo i mysl a vrátit energii do našich unavených těl.

Thajská masáž pochází z doby staré ayurvédské medicíny a je neodmyslitelnou součástí thajské kultury již více než 2500 let. Jejich léčivé účinky jsou známé po celém světě a patří mezi oblíbené wellness procedury. Prvně mi její kouzlo odhalilo moje cestování po Thajsku, kde jsem měla možnost se s danou technikou seznámit a vyzkoušet ji na vlastní kůži. Co vše mi tehdy thajskou masáž dala a naučila si tak přečtete níže.

Podstata a principy thajských masáží

Thajská masáž patří mezi energetické masáže. Nejenže pracuje s tělem, ale také s energetickými drahami, tzv. meridiány. Je to o kombinaci tlaku na specifické body a o provádění jemných protahovacích pohybů. Masažní techniky jsou prováděny v rytmických sekvencích, které tělo i mysl uvádějí do stavu hluboké relaxace.

Existuje různorodost thajských masáží, o kterých bych vám chtěla popsat více. Některé z nich se zaměřují na celkovou relaxaci, jiné se snaží odstranit svalová napětí nebo pomáhají při léčení některých zdravotních potíží. Nejznámější masáže patří například tradiční thajská masáž, olejová masáž, masáž nohou či královská masáž.

Co je potřeba k thajské masáži

Jaké vybavení je potřeba k thajské masáži? Tak v první řadě je to masér, který má znalosti tradiční thajské masáže a vztah k ní. A pak samozřejmě klient, který chce prožít tuto relaxačně-healingovou proceduru. Samotná masáž je prováděna na podlaze, na měkké matraci či na speciálně upraveném lehátku. K masáži se používá buď speciální olej, nebo se provádí na sucho přes oděv.

Klient si na sebe obléká volné a pohodlné oblečení, které nebrání pohybu a masér ho pak prohlíží pomocí speciálního doteku a tlaku. Je pak záležitostí každého jednotlivce, jaký typ masáže si vybere a jakou úroveň intenzity a hloubky masáže preferuje.

Thajská masáž a její efekty na tělo a mysl

Thajská masáž má uklidňující účinek na tělo a mysl. Napomáhá odstraňovat svalové napětí, zlepšuje pružnost těla a pomáhá udržovat optimální polohu svalů. Při masáži se stimulují energetické dráhy v těle (tzv. sen), čímž dochází k uvolňování energie pranayama (životní energie).

Thajská masáž je také skvělým prostředkem k detoxikaci těla, protože podporuje odtok toxických látek a podporuje správnou funkci lymfatického systému. Přispívá k hluboké relaxaci, snižuje stres a napomáhá při léčení některých zdravotních potíží, jako jsou hlavy, migrény, bolesti zad, nespavost, poruchy trávení a další.

Výhody a nevýhody thajských masáží

Thajské masáže mají mnoho výhod. Kromě celkového uklidnění a ozdravení těla a mysli, thajská masáž také zlepšuje pružnost a flexibilitu těla, zvyšuje kvalitu spánku, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje svalové napětí a dokonce může pomoci při léčení některých zdravotních potíží.

Ale jako u všech věcí, i thajská masáž může mít některé nevýhody, o nichž bych vás chtěla informovat. Některé lidi mohou cítit určitou bolest či nepohodlí během masáže, zejména pokud mají citlivější pokožku nebo přítomnost nějaké zranitelné oblasti. Důležité je však vždy komunikovat se svým masérem o svých potřebách a přáních.

Thajská masáž a já

Thajská masáž se pro mě stala oblíbeným způsobem, jak se zbavit stresu a únavy. Při svém pobytu --- v Thajsku jsem měla šanci vyzkoušet různé typy thajských masáží a musím říci, že každá byla jedinečným zážitkem.

Mohla jsem se například osvěžit pomocí tradiční thajské masáže, která mi dodala novou energii a odstranila mé bolesti způsobené cestováním. A i když jsem se cítila trochu rozbitá po první masáži, pocit uvolnění a regenerace, který následoval, byl naprosto neuvěřitelný.

Kde vyhledat thajskou masáž

Thajské masáže můžete najít téměř v každém větším městě, ať už v wellness centrech, školách jógy nebo v specializedních studiích, které se na tyto masáže zaměřují. V Plzni, kde momentálně žiji, máme několik skvělých míst, kde si můžete tuto úžasnou techniku dopřát.

Důležité je si předem zjistit, jaké masáže konkrétní studio nabízí a jaké má recenze od ostatních klientů. Také doporučuji se předem informovat o tom, jak dlouho masáž trvá a jaké jsou její celkové náklady.

Na závěr bych vám chtěla jen říci, že thajská masáž je skvělý způsob, jak se zbavit únavy a napětí, zlepšit svou pohybovou schopnost a celkově zlepšit svůj životní styl. A ať už jste zkušený jogín nebo úplný začátečník, thajská masáž vám může pomoci zlepšit vaše tělesné i duševní zdraví.