Reflexní masáž pro zdravé srdce

Reflexní masáž pro zdravé srdce

Základy reflexní masáže pro zdravé srdce

Ahoj, jsem Karolina a v dnešním článku se zabývám tématem, které má být blízké nám všem - naším srdcem. Pokud jste se již zapojili do světa alternativní medicíny nebo wellness, možná jste již slyšeli o reflexní masáži. Ale víte, že tento druh masáže může pomoci zlepšit zdraví našeho srdce? Nu cože, zvládnete mi věřit na slovo?

Reflexní masáž, někdy také nazývaná reflexologie, je technika, která se soustředí na masáž určitých bodů na našem těle (nejčastěji na našich nohou) s cílem zlepšit celkové zdraví a pohodu. Každý z těchto bodů je spojen s určitou částí našeho těla - v tomto případě se soustředíme na ty, které jsou spojeny se srdcem.

Proč je reflexní masáž pro srdce prospěšná

Nevím jak vy, ale já jsem vždy zkoumavá, když jde o nové formy léčení a wellness. Takže když jsem poprvé slyšela o reflexní masáži pro srdce, zeptala jsem se: "Proč by to proboha mělo fungovat?". Odpověď prý spočívá v tom, že naše tělo je propojený systém, kde všechno souvisí se vším. A přesvědčila jsem se, že to tak opravdu je.

Když masírujete body odpovídající srdci, podporujete průtok krve a kyslíku do tohoto důležitého orgánu. Zlepšeny jsou také nervové spoje, které vedou k srdci, což může přispět k jeho lepšímu fungování. A víte co je na tom nejlepší? Že to můžete dělat sami doma. Kolikrát si tak sedím s Míšou, mojí kočkou, na gauči a přitom si masíruji nohy. Nejenže je to nádherně relaxující, ale také cítím, že to dělá dobře mému srdci.

Praktický průvodce reflexní masáží srdce

A teď k tomu asi nejdůležitějšímu - jak si tedy takovou masáž nohou provést? Vůbec to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Míša většinou sleduje moje pohyby a přímo mi tlapkou napodobuje, jak mám správně stlačovat. Je to tak roztomilé, že se toho ani nezbavím.

Nejprve je potřeba najít bod odpovídající srdci na vaší noze. Ten je umístěný přibližně na středu vaší chodidla, těsně pod prstama. Když na něj stisknete, měli byste cítit mírný tlak, ale to je v pořádku - je to znamení, že máte správný bod. Poté začnete masírovat tento bod různými technikami - můžete ho stlačit, kroužit okolo něj nebo po něm "jezdit". Důležité je, aby jste se cítili pohodlně a bylo to pro vás příjemné.

Tipy a triky pro reflexní masáž srdce

Jak jsem již zmínila, reflexní masáž můžete provádět doma. Ale jako všechno, má i tato metoda své zádrhely a tipy, které vám pomohou dosáhnout lepších výsledků. Zde jsou některé z mých oblíbených:

  • Nepřehánějte to s tlakem. Míša mě to učila na začátku - když jí příliš silně stlačím tlapku, vrhne po mě pohled, který by mohl roztát i ledovec. Takže dobrou radou je, masírujte tak, aby to bylo příjemné, ne bolestivé.
  • Použijte malý míček nebo speciální nástroj pro kosti, pokud se vám zdá, že máte velké prsty nebo že se vám těžko dostává k bodům na nohou.
  • Není nutné trávit hodiny masírováním tohoto bodu. Stačí pravidelně 10-15 minut denně a měli byste vidět výsledky.

Moje zkušenost s reflexní masáží srdce

A nakonec, chci se s vámi podělit o svou vlastní zkušenost s reflexní masáží srdce. Byla jsem vždycky typ člověka, co si rád vyzkouší nové věci a když mi kamarádka doporučila reflexologii, řekla jsem si, proč ne. Začala jsem se tedy učit o této technice a aplikovat ji na sebe. Přestože jsem byla skeptická, začala jsem postupem času pozorovat jisté změny. Moje stresové úrovni klesaly a všeobecně jsem se cítila uvolněnější.

Nejenže jsem si užívala čas strávený s masáží (a Míša také), ale také jsem pochopila, že se o své tělo a zdraví můžu starat různými způsoby, nejen těmi tradičnými. Reflexní masáž srdce je něco, co bych doporučila každému, kdo hledá přirozenou cestu jak podpořit své srdeční zdraví.

Tak co, zkusíte to také? Dopřejte svému srdci trochu lásky touto jedinečnou formou masáže.

září 19 2023 Karolina Hladká

Reflexní masáž zdravé srdce wellness přirozená léčba