Co se nesmí dělat v těhotenství?

Co se nesmí dělat v těhotenství?

Úvod do těhotenství a co se nesmí dělat

Mít děti je zážitek plný radosti a očekávání. Je to okamžik, kdy ženy procházejí velkými změnami, jak fyzickými, tak emocionálními. Nicméně, je důležité, aby budoucí maminky věděly, co by se mělo vyhnout během těhotenství. Tento článek se zvlášť zaměřuje na to, co se nesmí dělat v těhotenství. Já, jako otec, jsem to prošel s mou manželkou Michaelou. Tak pojďme do toho.

Co opravdu znamená být těhotná?

Těhotenství je zvláštní období. V běžném životě si neuvědomujeme, že každá naše činnost může ovlivnit další generaci. A těch devět měsíců, kdy ženy nosí miminko v bříšku, je období plné emocí, očekávání, ale i starostí. Nejdůležitější je udržet své tělo v nejlepší možné kondici a dělat vše, co můžeme, aby naše dítě mělo zdravý začátek. Ale spousta věcí, které považujeme za běžné, by se měla v těhotenství vyhnout.

Alkohol a těhotenství

Možná to pro někoho není žádným překvapením, ale alkohol je jedním z největších nepřátel těhotenství. Každý alkoholický nápoj, ať už je to pivo, víno, nebo tvrdý alkohol, může poškodit mozek a další orgány vývoje dítěte. Pokud jste zvyklí si občas dát skleničku vína na večeři, může to být zvlášť těžké. I já a Michaela jsme to museli zvládnout. Ale uvědomte si, že je to jen dočasné období a vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte je mnohem důležitější než malý potěšení.

Surové potraviny? Ne, děkuji

Surové potraviny mohou být velmi nebezpečné pro těhotné ženy. Salmonela, listérie, toxoplazmóza a další bakterie mohou být ve surových potravinách. Dobře si pamatuji, jak jednou Michaela toužila po sushi a musel jsem jí to odepřít. Bylo těžké jí to vysvětlit, ale když jsem jí ukázal některé články na internetu, pochopila. Bylo to malé vítězství pro naše dítě.

Hodně kávy? Raději ne

Spousta lidí si nedokáže představit svůj den bez šálku kávy. Je to skvělý způsob, jak se probudit a připravit na náročný den. Ale pokud jste těhotná, měli byste velmi omezit svůj příjem kofeinu. Studie ukázaly, že nadměrné množství kofeinu může vést k nízké porodní váze a dalším zdravotním problémům. Osobně, jsem musel nahradit Michaeliny oblíbené černé espresso dekafem. Bylo to obtížné, ale stojí to za to.

Namáhavé cvičení a těhotenství

Cvičení je důležité, abychom se cítili zdravě a silně. Ale když jste těhotná, musíte být velmi opatrná. Některé cvičení mohou způsobit potíže a dokonce zvýšit riziko předčasného porodu. Takže pokud jste zvyklí na intenzivní tréninky, možná to bude trochu obtížné. Ale vždy si můžete najít nějakou alternativu, která vám zajistí, že se budete cítit dobře a zároveň ochrání vaše dítě.

Zastavit kouření ihned

A nakonec jedna z nejdůležitějších věcí, které byste měli vědět, je, že kouření je v těhotenství naprosto zakázané. Kouření způsobuje řadu zdravotních problémů, které mohou ohrozit vývoj vašeho dítěte, včetně nízké porodní váhy, předčasného porodu a dalších komplikací. Pokud jste kuřák, je nyní ten pravý čas přestat. Vím, že to není snadné. Ale děláte to pro nejlepší možnou budoucnost svého dítěte.

Doufám, že vám tato rada pomůže. Pamatujte, že vše, co děláme, má na naše děti vliv. A těhotenství je období, kdy musíme být obzvláště opatrní. Takže buďte silné, pečujte o sebe a užívejte si každý moment tohoto zvláštního období. A pak, když se konečně setkáte se svým malým zázrakem, budete vědět, že jste pro něj udělali vše, co jste mohli.