10 důvodů, proč zkusit vakuoterapie

10 důvodů, proč zkusit vakuoterapie

Zlepšení cirkulace a detoxikace

První úžasnou vlastností vakuoterapie, o které bych rád mluvil, je její schopnost zlepšovat cirkulaci krve a detoxikovat tělo. V podstatě funguje tak, že pomocí podtlaku a speciálních pohybů zajišťuje vhodnou cirkulaci krve v problematických oblastech a pomáhá tak vašemu tělu zbavit se toxických látek a odpadů. Představte si to jako osobní masážní terapeuta, který se stará o váš tělo zvenčí.

Tento koncept může být trochu těžké pochopit, ale myslím, že moje manželka Michaela ho vystihla naprosto přesně, když to popisovala jako "super účinnou masáž, která je také nádherně relaxační".

Redukce bolesti a stresu

Další přínos vakuoterapie je její schopnost snižovat bolest a stres. Není tajemstvím, že žijeme v době plné stresu a stres může vést ke vzniku různých zdravotních problémů. Vakuoterapie je jedním z nejlepších způsobů, jak se stresu zbavit a navodit pocit klidu a pohody.

Osobně jsem to zažil u našeho psa Maxe. Když jsme ho vezli na první sezení vakuoterapie, byl naprosto naštvaný. Ale poté co prošel celým procesem a terapeutka mu pomůckou doslova zmasírovala celé tělo, byl tak uvolněný, že mu to doslova bylo jedno. Kdo by to byl řekl, že i pejsci si rádi dopřejí chvilku wellnessu?

Podpora hubnutí a tvarování těla

Jistě už jste slyšeli o těch úžasných příbězích, kdy někdo zhubnul několik kilogramů díky vakuoterapii. Je to opravdu možné? Může vakuoterapie pomoci s hubnutím a tvarováním těla? Odpověď je jednoznačně ano. Vakuoterapie pomáhá v boji proti celulitidě, uvolňuje napětí v těle a zlepšuje stav kůže, což nakonec může vést k hubnutí a lepšímu tvarování těla.

Pamatujete na ten den, kdy jsem se zmínil o našem psovi Maxovi a jeho sezení vakuoterapie? No, asi týden po tom sezení, jsme si všimli, že Max vypadá štíhleji a zdravěji. Doslova byl jako nový pes. Není to úžasné?

Zlepšení pleti a celkového vzhledu

Co byste řekli na zlepšení pleti a celkového vzhledu, a to bez použití drahých krémů a bez nutnosti podstupovat chirurgické zákroky? To je další úžasná výhoda vakuoterapie. Při vakuoterapii se kůže stává hladší, odstraňují se odumřelé buňky a zvyšuje se produkce kolagenu, což vede ke zlepšení vzhledu pleti a celkovému omlazení vzhledu.

Přestože jsem muž a ne vždy se mi chce věnovat pleťovým rituálům, vakuoterapie pro mě byla ideální. Mám přece jen trošku citlivější pleť a některé krémy mi nesedí. Ale po vakuoterapii, moje pleť vypadala svěžeji a hlavně bez podráždění.

Zlepšení sportovních výkonů a regenerace

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitá výhoda vakuoterapie, je její schopnost zlepšovat sportovní výkony a podporovat rychlou regeneraci těla po fyzické námaze. Tato technika je velmi populární mezi sportovci různých úrovní – od amatérských sportovců až po špičkové atlety.

Často se stává, že se po náročném tréninku cítím opravdu vyčerpaný a unavený a regenerace trvá déle, než bych si přál. Mým tajemstvím je právě vakuoterapie. Po sezení se cítím jako nový, plný energie a připravený na další výzvy. Takže pokud jste aktivní sportovec nebo jen občasný běžec, rozhodně bych vám doporučil zkusit vakuoterapii.